Instrukcja obsługi programu Revo Uninstaller | TechComputerOS
Dnia 27 marca 2016 roku blog TechComputerOS.cba.pl został zamknięty. Poradniki, które ukazały się na blogu nie będą już aktualizowane oraz nadal są chronione prawami autorskimi. Właścicielem wszystkich wpisów jest administrator bloga. Więcej informacji o zamknięciu bloga na stronie głównej.

Zapraszam do udzuału w krótkiej ankiecie :)Kliknij, aby wziąć udział w ankiecie!

22/10/2014 | Kamil Zawadka | Oprogramowanie | Komentarze (0)

Instrukcja obsługi programu Revo Uninstaller

Program Revo Uninstaller jest małą aplikacją służącą do odinstalowania innych aplikacji zainstalowanych na naszym dysku. Dodatkowo posiada narzędzia służące do optymalizacji systemu Windows oraz zacierania śladów po innych programach typu Office, przeglądarki internetowe. Warto dodać, że program występuje w dwóch wersjach – Free (Freeware), czyli wersja darmowa oraz wersja płatna PRO (Professional).

Producentem programu jest VS Revo Group, który możemy pobrać ze strony revouninstaller.com. Możemy również skorzystać z wersji portable, czyli wersji przenośnej nie wymagającej instalacji. Po pobraniu, zainstalowaniu i uruchomieniu ujrzymy główne okono programu, czyli listę zainstalowanych aplikacji na naszym dysku.

Jak odinstalować aplikacje za pomocą programu Revo Uninstaller.

Metoda jest bardzo prosta, wystarczy zaznaczyć program, który chcemy odinstalować i kliknąć na górze Odinstaluj.

odinstalujrevouninstallerv1

Następnym krokiem będzie potwierdzenie odinstalowania programu oraz wyboru trybu. Każdy tryb jest dokładnie opisany w programie, jednak osobiście polecam wybór trybu zaawansowanego, przez który przejdziemy w tym poradniku.

Kliknięcie przycisku Dalej rozpocznie proces odinstalowania wybranego programu, czyli utworzy nam punkt przywracania systemu, zanalizuje aplikacje oraz odinstaluje program za pomocą wbudowanego deinstalatora.

Po ukończonej wstępnej analizie oraz odinstalowaniu aplikacji klikamy Dalej, aby program mógł wyszukać pozostawione pliki, foldery i wpisy w rejestrze. Po skanowaniu klikamy Dalej i przechodzimy już do usuwania pozostałości po odinstalowanej aplikacji. Jako pierwsze w moim przypadku są wpisy w rejestrze, po uprzednim przeanalizowaniu wpisów (sprawdzenie czy oby wpisy na pewno pochodzą z odinstalowanej aplikacji), które mają być usunięte, zaznaczamy je wszystkie (zaznacz wszystko) i klikamy na Usuń.

Klikamy Dalej. Następny krokiem są pozostawione po aplikacji pliki i foldery. Sprawdzamy czy oby na pewno pochodzą od odinstalowanej naszej aplikacji. Jeśli wszystko się zgadza klikamy na Zaznacz wszystko > Usuń.

Na koniec klikamy Dalej i zostaniemy poinformowani, że program Revo Uninstaller odinstalował aplikacje poprawnie.

odinstalujrevouninstallerv6

Teraz możemy uruchomić ponownie komputer.

Dodatkowe narzędzia w programie Revo Uninstaller

Przechodząc do zakładki Narzędzia możemy znaleźć różne narzędzia do optymalizacji systemu Windows oraz zacierania śladów po używanych aplikacjach. W przypadku optymalizacji są to narzędzia Autostart, Narzędzia Windows oraz Usuwanie zbędnych plików.

Autostart – Możliwość usuwania niepotrzebnych programów z autostartu.

odinstalujrevouninstallerv7

Narzędzia Windows – Zbiór najbardziej przydatnych programów, składników wbudowanych w system np. informacje o sieci i systemie, defragmentator dysku, usługi itp.

odinstalujrevouninstallerv8

Usuwanie zbędnych plików – Narzędzie do usuwania zbędnych plików i folderów z systemu Windows.

odinstalujrevouninstallerv9

Przechodząc do narzędzi w Zacieranie śladów możemy znaleźć tam porządkowanie przeglądarki, pakietu Microsoft Office oraz systemu Windows, usuwanie historii i usuwanie bezpowrotne.

Porządkowanie przeglądarki – Polega na wyczyszczeniu danych przeglądarki jak historia odwiedzany stron, ciasteczka, folder plików tymczasowych itp.

Porządkowanie pakietu Microsoft Office – Tutaj możemy wyczyścić historię ostatnio otwieranych dokumentów w programie Office.

odinstalujrevouninstallerv10

Porządkowanie systemu Windows – Opcje dotyczące czyszczenia historii z różnych programów lub funkcji jak Paint, Wordpad oraz czyszczenie kosza lub opróżnianie schowka itp.

odinstalujrevouninstallerv11

Usuwanie historii – Kasowanie śladów po usuniętych plikach.

Usuwanie bezpowrotne – Bezpowrotne usuwanie dowolnych plików i folderów.

Podsumowując nasz dzisiejszy program na pewno na plus można zapisać łatwość obsługi, ponieważ odinstalowanie innej aplikacji tym program nie jest trudne. Co więcej najlepiej używać jest trybu rozszerzonego lub zaawansowanego, w przypadku korzystania z trybu wbudowanego lub bezpiecznego osobiście uważam, że szkoda miejsca na dysku. Natomiast jeśli chodzi o same dodatkowe narzędzia to każdy sam musi sobie odpowiedzieć, które mu się przyda, a które będzie zbędne.

deviantart.com
W związku ze zamknięciem bloga TechComputerOS.cba.pl komentarze zostały wyłączone. Więcej informacji o zamknięciu bloga na stronie głównej.

error: Zawartość strony internetowej jest chroniona prawami autorskimi.